г.Одесса, Космонавтов, 32, оф.7

1-й этаж

09:00 - 18:00 Сб:10.00 - 14.00

Вс - выходной

Вхідні двері – які вони бувають

 Статті    

Вхідні двері – які вони бувають

Двері – це важлива частина будь-якого будинку, за їх допомогою здійснюється переміщення людей з вулиці до будинку та назад, а також із приміщення до приміщення. Таким чином за призначенням двері поділяються на два основні типи – вхідні та внутрішні. До внутрішніх дверей зазвичай пред’являється менше вимог щодо міцності, але вони різноманітніші за виконанням. Вхідні двері повинні бути дуже міцними, мало того – вони просто зобов’язані добре переносити всі негативні прояви зовнішнього середовища – спеку, мороз, рясну вологість. Декоративні та конструктивні якості вхідних дверей стоять на другому місці, хоч і за цим спектром вони досить різноманітні.

Усі вхідні двері можна поділити на кілька груп за матеріалами виготовлення. На першому місці стоять двері металеві та дерев’яні, а також комбіновані – метал як конструкційний матеріал, дерево як оздоблювальний. Такі двері встановлюються і в квартирах, і в приватних котеджах, і служать насамперед для запобігання небажаному проникненню в житловий простір ззовні. Також вони повинні мати хороші звукоізоляційні та теплоізоляційні якості; водонепроникність та герметичність, яка покликана захищати житло від вуличного пилу – це також важливі вимоги, які користувачі висувають до вхідних дверей.

Найчастіше полотна дерев’яних дверей виготовляються з дуба – деревина цього дерева чудово протистоїть спробам прямого злому, витримує удари великої сили. Дубові двері в основному не вимагають посилення металевим каркасом, також дерево це не боїться води, добре “дихає”, не промерзає і практично повністю гасить всі вуличні звуки. Металеві двері в основному виготовляються з листової сталі, яка, звичайно ж, міцніша, ніж будь-яка деревина. Але водночас шумоізоляційні та теплоізоляційні якості сталевих дверей дуже низькі, тому їх конструкція вимагає заповнення внутрішнього простору відповідними ізоляційними матеріалами. Водовідштовхувальні якості досягаються за рахунок фарбування дверей спеціальними складами, які запобігають корозії металу.

Дубові та сталеві двері відносяться до категорії антивандальних, але крім них існують і інші категорії вхідних дверей, від яких потрібні інші якості, наприклад, привабливий зовнішній вигляд та полегшений функціонал. До таких відносяться скляні двері, пластикові, алюмінієві. Однак такі двері не встановлюються у приватних домоволодіннях чи квартирах, основна сфера їх застосування – громадські будівлі, наприклад, великі торгові точки, поліклініки, державні установи та інші, де часто антивандальні якості дверей не потрібні.

Також вхідні двері поділяються за способом відчинення. Розповсюджені двері в якості вхідних в квартирах і житлових будинках практично не використовуються, хоча вони дуже популярні при внутрішньому використанні. Двері в свою чергу мають кілька різних варіантів: одностулкові, двостулкові і полуторні (різновид двостулкових дверей). Слід зауважити, що двері відкриваються в обидві сторони – як всередину, так і назовні, причому найбільш оптимальним варіантом є відкривання назовні, так як при такому способі відкривання в будинку економиться більше тепла, а по-друге, такий спосіб просто безпечніше.

Одностулкові двері – найфункціональніші. Завдяки лише одній стулці вони демонструють високі якості зі зламостійкості та захисту від зовнішніх кліматичних проявів. Справа в тому, що одна стулка має досить велику стійкість, тому що всі її краї впираються в одвірок, а це забезпечує міцність всієї конструкції і достатню герметичність. У більшості квартир та заміських домоволодінь встановлюються саме одностулкові двері.

Двостулкові двері складаються з двох стулок, однакових за площею. Особливої ​​практичної потреби в таких дверях немає, вони в основному ставляться для солідності, оскільки мають досить гарний зовнішній вигляд. Однак зламостійкість і герметичність таких дверей нижче, ніж у одностулкових дверей. Справа в тому, що внутрішні краї стулок таких дверей спираються на міцну основу лише внизу (поріг) та вгорі (верхня частина дверної коробки). Якщо такі двері вдарити в область змикання стулок, вона може вигнути і зламатися, як би добре ці стулки не були укріплені. Також щілина між стулками може спричиняти проникнення шуму, пилу, вологи та холодного повітря, якщо вона добре не ізольована.

Півторні двері – це двері з однією основною стулкою, і другою – допоміжною. Друга стулка може бути меншого розміру, зазвичай вона знаходиться в закритому стані, і її відкривають тільки в тому випадку, якщо в будинок або квартиру необхідно занести щось великогабаритне, наприклад, меблі. Такі двері мають всі недоліки дверей двостулкових, але разом з тим не відрізняються хорошими декоративними якостями, якщо тільки обидві стулки не мають однакових розмірів.

Крім того,

вхідні двері розрізняються формою, яка часто визначає їх зовнішній вигляд. Так, найпопулярнішими є прямокутні двері – це стандарт, який використовується практично повсюдно. Потім йдуть двері арочні та з глухою фрамугою. Останні два варіанти також є декоративними варіантами, оскільки ні арки, ні фрамуги, ніяких функціональних навантажень не несуть.

Арочні двері відрізняються від стандартних прямокутних дверей тим, що її верх виконаний у вигляді півкола, відповідно, і дверний отвір також повинен бути напівкруглим. Такі двері можуть бути різної висоти, але вони зазвичай важчі, ніж двері прямокутні.

Двері з глухою фрамугою – це скоріше особливість дверного отвору, а не двері, тому що в цьому варіанті двері звичайні прямокутні. Фрамуга вставляється у верхню частину напівкруглої арки, вона може бути як скляна, так і непрозора, наприклад дерев’яна або сталева. Зазвичай такі конструкції ставляться там, де раніше були арочні двері, але для того, щоб знизити вагу дверей, її замінили на звичайну прямокутну, а арку, що залишилася, закрили іншим матеріалом.

На вигляд розрізняють в основному двері зі склінням. Не слід плутати такі двері зі скляними, полотно яких повністю складається із скла або прозорого полімеру. Двері зі склінням мають конструкцію звичайних прямокутних дверей, але в полотні прорізані різної величини порожнини, які найчастіше закриваються броньованим стійким до зламостійкого скла (наприклад, триплексом), у багатьох випадках скло забирається гратами. Такі двері в основному відносяться до розряду декоративних, але цілком можуть використовуватися і як основні. Принаймні, у європейських країнах та США такі двері дуже популярні у приватних домовласників. Однак через застосування тонкого скла двері частково втрачають деякі свої якості, такі як шумоізоляція та морозостійкість.

Виды входных дверей

Ще один критерій оцінки вхідних дверей – по зламостійкості. Усього налічується 4 класи, найнижчий – 1-й. Двері цього класу міцні настільки, що їх неможливо відчинити, застосовуючи людську силу з використанням найпростіших інструментів, таких як сокира або кувалда, також вони дуже погано піддаються руйнуванню за допомогою більшості механічних інструментів, таких як, наприклад, ручний дриль. Двері 2-го класу можна відкрити тільки із застосуванням електричних інструментів, таких як дриль або болгарка. 3-й клас передбачає можливість відкриття дверей лише за допомогою електроінструментів, що мають потужність не менше 500 Вт. Та й 4-й клас не можна розкрити практично ніякими способами, тому що двері цього класу вважаються броньованими, тобто кулестійкими.

Також дуже важливо правильно підібрати до вхідних дверей замки. Передбачається, що чим складніше замок, тим важче його зламатиме зовні. Але водночас дверний замок має бути надійним, а надто складні замки часто виявляються ненадійними. Тому замок слід обирати не за рекламними проспектами виробників, а виходячи з власного досвіду, а також досвіду своїх сусідів та знайомих.

За конструкцією замки бувають циліндрові та сувальдні. Найпростіший варіант – циліндровий замок, він складається з «личинки» (внутрішнього циліндра), який повертається після того, як в нього вставлений штатний ключ. Якщо такий замок зламався, достатньо замінити тільки «личинку» з ключами. На відміну від нього сувальдний замок складається з декількох пластин (сувальд), які при повороті ключа замикають двері більш надійно. У разі поломки замку під час його ремонту можна домовласники оснащують свої вхідні двері обома видами цих замків одночасно перепрограмувати хід сувальд, але дешевше буде просто купити і вставити інший замок. Вибір між обома типами замків є досить складним – кожен має не тільки свої переваги, але й недоліки. Найчастіше найбільш обережні користувачі ставлять 2 замки різного типу.

Компанія Авега Систем Одеса пропонує високоякісні вхідні двері європейського виробника Hormann.

5/5 - (6 votes)