г.Одесса, Космонавтов, 32, оф.7

1-й этаж

09:00 - 18:00 Сб:10.00 - 14.00

Вс - выходной

Підйомні ворота для гаража

 Статті    

Підйомні ворота для гаража

На ринку представлено багато конструкцій гаражних воріт. Розглянемо пристрій, конструкцію та види підйомних гаражних воріт.

Види та конструкція гаражних воріт

Існує кілька різновидів гаражних воріт. Найпопулярнішими вважаються розстібні та підйомні. Обидва варіанти прості у виготовленні, не вимагають спеціального обладнання для експлуатації та з легкістю можуть бути автоматизовані без зміни основної конструкції.

При виборі воріт за параметрами міцності та надійності на першому місці стоять підйомні з ручною та автоматичною системою відкривання. Найчастіше таку систему використовують, коли відстань між гаражем та парканом обмежена.

Підйомно-секційні ворота: пристрій, плюси та мінуси

Підйомно-секційні конструкції найчастіше складаються з кількох півтораметрових полотен, з’єднаних шарнірами чи «рояльними петлями». При відкритті воріт кожна секція незалежно від сусідньої приймає горизонтальне положення. Інші (нижче розташовані) залишаються у вертикальному стані. Це дозволяє відкрити ворота на невелику висоту.

Основний каркас виготовляється із металевих профілів або дерев’яних брусків. Рухливі частини та рамки секцій із металопластику або бруса. По обидва боки секційна рама обшита профільованим або оцинкованим листом, іноді вагонкою.

У проміжки між обшивкою для теплоізоляції та звукоізоляції укладають утеплювач. Як заповнювач застосовують мінеральну вату, пінопласт або полістирол.

Всі ролики, шарніри та напрямні виконані із міцної пластмаси, що здешевлює вартість виробу при збереженні тривалого терміну експлуатації.

Достоїнства і недоліки

Основною перевагою такої конструкції можна вважати:

  • відносно низька собівартість;
  • низький рівень шуму;
  • безпека під час експлуатації.

Серйозним недоліком є ​​ненадійність вузлів з’єднань секцій. За певного механічного впливу вони можуть зруйнуватися. Усі шарнірні міжстулкові з’єднання вимагають постійного догляду (очищення та мастило).

Такі ворота практично неможливо виготовити самостійно, оскільки необхідно використовувати лише вузли заводського виготовлення.

Пристрій та принцип дії підйомно-поворотних воріт

Підйомно-поворотні системи – такий варіант передбачає підйом цільної стулки до стелі. Правильне рух забезпечує важільно-шарнірний механізм, встановлений з обох боків стулки воріт. Така конструкція має високу механічну міцність та недоступна до проникнення зловмисника.

Безшумність роботи забезпечується відсутністю різних роликів, напрямних та тупикових опор. Важливо й те, що такі ворота можна зробити самому, маючи початкові знання механіки та за мінімальних фінансових втрат. Самі ворота складаються з однієї рухомої секції та механізму підйому.

Механізм, що забезпечує роботу воріт, складається з жорстко встановлених вузлів важільно-шарнірного механізму. Сам механізм виконаний з направляючого жолоба ковзної роликової опори та важелів із шарнірами. Так як вага стулки великий як компенсатори з обох сторін встановлені противаги. У заводських конструкціях компенсаторами є пружини, встановлені обох важелях підйому.

Обидва варіанти воріт легко монтуються в отворі та кріпляться за допомогою анкерних болтів.

4.9/5 - (8 votes)