Конструкція секційних воріт, насамперед, відрізняється міцністю та надійністю. Нижні краї полотна воріт покриті гумою, стійкою до морозів та підвищеної вологості. Завдяки цьому ні дощі, ні снігові замети не страшні. Гума також виконує захисну роль, перешкоджаючи затисканню ніг під час відкриття та закриття воріт. Для забезпечення герметизації використовується спеціальний ущільнювач, який запобігає тертю між пластинами секцій.
Що стосується безпеки, то для запобігання злому можна використовувати два внутрішніх замки (засувка або засувка, що обертається) і зовнішній (ригельний замок з автоматично замикається шайбою і стабільним штифтом).
Максимально комфортним для роботи приміщення зроблять вікна, каучукові чи металеві рами яких надійно захистять від злому. Засклення воріт з хвірткою можна не переривати: потрібно просто врізати вікно і в хвіртку.
Незважаючи на підвищену безпеку, високу міцність і стійкість до зламів, ворота відкриваються їх власниками без особливих зусиль: слід лише скористатися спеціальними ергономічними ручками – вони легко відкриваються вручну. Торсіонні пружини, що компенсують вагу воріт, встановлюються над отвором.
Ще більш простий спосіб відкривати секційні ворота – встановити електроуправління та відкривати їх за допомогою вимикача чи пульта.
Важливо враховувати, як часто ворота будуть відчинятися, адже від цього залежить тип двигуна. Для небагатьох відкриттів використовують двигуни побутового призначення, а промислові двигуни ідеальні тим умов, у яких ворота використовуються постійно.
Замовляючи ворота, не забудьте уточнити, як використовуватимуться ворота і в яких цілях.
Секційні ворота включають кілька складних механізмів, які необхідно захищати від неполадок – тільки тоді використання воріт буде безпечним. Секційні ворота забезпечують захист від обривів троса і пружини, завдяки чому вони не впадуть у разі несправності. Щоб збільшити безпеку воріт, бажано включати такі механізми на замовлення.